Jak přispívat

Pokud jste se rozhodli přispět na charitu, zde je návod, jak se zapojit:

1. Nejdříve je nutné být zaregistrován (návod k registraci naleznete: zde). Pak se musíte přihlásit do systému na stránce www.ctenipomaha.cz. Zde vyplníte své Přihlašovací jméno a Přihlašovací heslo a stisknete tlačítko OK.:

 

2. Po přihlášení se v pravém horním rohu ukáže Vaše jméno. Nyní v horním menu stránky vyberte Knihy:

 

3. Zde se Vám zobrazí na výběr tři věkové kategorie. My si další postup ukážeme na kategorii pro střední školy. Zde si klikneme na tlačítko Ukaž všechny knihy:

 

4. Nyní se nám podle naší vybrané věkové kategorie ukáže seznam knih, kde si vybereme knihu, kterou jsme četli. Vybereme si jí tak, že klikneme u konkrétní knihy na tlačítko Detail knihy:

 

5. Nyní se nám zobrazí krátký popisek ke knize, kterou jsme si vybrali. Nyní máme dvě možnosti. Buď jsme knihu četli a tak to dokážeme tím, že úspěšně složíme malý testík složený z několika otázek. V tom případě klikneme na tlačítko Četl jsem tuto knihu - otestovat. Nebo jsme tuto knihu nečetli a tak klikneme na tlačítko Zpět na seznam knih:

 

6. Pokud tedy zvolíme možnost Četl jsem tuto knihu - otestovat, zobrazí se nám informace o testu a poslední možnost couvnout. Zde se dozvídáme, že nás u této knihy čekají 4 otázky a na splnění testu máme čas 5 minut. Pokud se rozhodneme test zkusit, stiskneme tlačítko Spustit test:

 

7. Zde si můžeme neprohlédnout jednu z otázek testu. :-) V zájmu zachování veškerých pravidel jsme otázku a možnosti odpovědí začmárali. Nicméně zde můžete vidět, že zaškrtnete jednu z možností a pokračujete stiskem tlačítka Další. U dalších otázek je možné se vracet tlačítkem Zpět k otázkám předchozím:

 

8. Když zodpovíte všechny otázky testu a necháte test vyhodnotit, zobrazí se Vám Vaše úspěšnost. V našem případě neúspěšnost :-) Pokud neuspějete, máte možnost opakovat test tlačítkem Opakovat test, nebo se vrátit na seznam knih tlačítkem Seznam knih:

 

9. Pokud se Vám povede splnit test a získat tak 50 Kč, můžete je věnovat na nějakou z charit. Zde je návod, jak přispět například na charitu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka a to tímto způsobem. V horním menu stránky www.ctenipomaha.cz klikněte na tlačítko Charity a v nich si pak najděte charitu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka a klikněte na tlačítko Přispěj:

 

Děkujeme za podporu těchto projektů.

Váš nadpozemsky úžasný knihovnický tým. :-)


Kontakt

Dětské oddělení Městské knihovny Litvínov

Soukenická 982
436 01, Litvínov


TEL.: 476 111 373

MOBIL: 603 831 042