Píšete básničky, povídky nebo nějaké příběhy? Nenechávejte si je pro sebe, neschovávejte je do šuplíku. Napište je sem a pochlubte se s nimi.


Spisovatelský koutek

Datum: 14.05.2013

Vložil: Natálie

Titulek: Pohádkový příspěvek

Král byl kdysi oklamán svou manželkou, která ho podváděla se svými otroky. Proto zanevřel na ženy. Každý den se oženil s jednou pannou, strávil s ní noc, zbavil panenství a ráno ji nechal popravit. Po třech letech nezbylo v městě žádné děvče, které by si mohl vzít. Králův vezír marně chodil po městě a sháněl dívku. Když přišel domů, jeho dcera poznala, že má starosti.

Sama se nabídla, že se stane královou ženou. Otec s tím nesouhlasil, ale Šahrazád se nedala odradit. Požádala krále, zda mu smí večer vyprávět příběh. Šahrijár souhlasil, a tak vyprávěla králi příběh, který byl tak dlouhý, že nikdy neskončil před svítáním. Král byl natolik zvědavý, že chtěl pokračování. Tak to bylo tisíc a jednu noc. Když své vyprávění ŠahrazádKrál byl kdysi oklamán svou manželkou, která ho podváděla se svými otroky. Proto zanevřel na ženy. Každý den se oženil s jednou pannou, strávil s ní noc, zbavil panenství a ráno ji nechal popravit. Po třech letech nezbylo v městě žádné děvče, které by si mohl vzít. Králův vezír marně chodil po městě a sháněl dívku. Když přišel domů, jeho dcera poznala, že má starosti.

Sama se nabídla, že se stane královou ženou. Otec s tím nesouhlasil, ale Šahrazád se nedala odradit. Požádala krále, zda mu smí večer vyprávět příběh. Šahrijár souhlasil, a tak vyprávěla králi příběh, který byl tak dlouhý, že nikdy neskončil před svítáním. Král byl natolik zvědavý, že chtěl pokračování. Tak to bylo tisíc a jednu noc. Když své vyprávění Šahrazád skončila, narodili se jí už tři synové. Král ji díky její moudrosti, věrnosti a lásce k němu nechal na živu. skončila, narodili se jí už tři synové. Král ji díky její moudrosti, věrnosti a lásce k němu nechal na živu.

Odpovědět

—————

Datum: 21.05.2013

Vložil: ADMINISTRÁTOR

Titulek: Re: Pohádkový příspěvek

Hola hej :-)

První a hned velmi pěkný příspěvek. Naty, suprové. Vidím v tom sice velkou podobnost s Pohádkami tísíce a jedné noci, ale proč ne. Hezký kousek.
Chválím, Naty.

Tvůj na příběhy zvědavý knihovník Vláďa :-)

Odpovědět

—————

Kontakt

Dětské oddělení Městské knihovny Litvínov

Soukenická 982
436 01, Litvínov


TEL.: 476 111 373

MOBIL: 603 831 042